Vinný lístek

Sudová vína

Ryzlink Rýnský - suché

vinařství Vinný Dům (Vracov)

90 Kč / 1 L PET

28 Kč / 1,5 dcl

Rulandské šedé - suché

vinařství Vinný Dům (Vracov)

90 Kč / 1 L PET

29 Kč / 1,5 dcl

Sauvignon - polosuché

vinařství Vinný Dům (Vracov)

97 Kč / 1 L PET

28 Kč / 1,5 dcl

Rulandské "roučí" bílé - polosuché

vinařství Royal Wine  (Nová Ves na Moravě)

90 Kč / 1 L PET

28 kČ / 1,5 dcl

Irsai Oliver - polosladké

vinařství Vinný Dům (Vracov)

95 Kč / 1 L PET

29 Kč / 1,5 dcl

Glera - suché bílé víno typu Prosecco

vinařství Vinicola Serena (Veneto)

120 Kč / 1 L PET
33 Kč / 1,5 dcl

Rosato - suché růžové víno typu Prosecco

vinařství Vinicola Serena (Veneto)

120 Kč / 1 L PET

33 Kč / 1,5 dcl

Cabernet Sauvignon - suché

Jihoafrická Republika

99 Kč / 1 LPET

29 Kč / 1,5 dcl

Dornfelder - polosuché

vinařství Royal Wine (Nová Ves na Moravě)

99 Kč / 1 L PET

30 Kč /1,5 dcl

Merlot - polosladké

vinařství Royal Wine (Nová Ves na Moravě)

94 Kč / 1 L PET

28 Kč / 1,5 dcl

Rybízové ovocné víno - polosladké

vinařství Royal Wine (Nová Ves na Moravě) 

99 Kč / PET

30 Kč / 1,5 dcl

Lahvová vína - bílá

Tramín červený 2018, Vinofol - polosladké, pozdní sběr 220,-

Rodinné vinařství se nachází v obci Novosedly jen kousek od Mikulova. Půda na viničních tratích je tvořena pískem a jílem s velkým obsahem vápencových valounů - srovnatelné geologické podloží je charakteristické i pro Bordeaux. Tramín červený z vinařské trati Sahara má středně intenzivní vůni připomínající grilovaný ananas. Jemně kořenitá a aromatická chuť nabízí tóny zralého tropického ovoce.

Pálava 2018, Tereziánské sklepy - polosuché, pozdní sběr 220,-

Lehce zlatavá barva a výrazná květinová vůně s nádechem muškátu a vanilky. Chuť je šťavnatá, jemně kořenitá, plná mandarinek, pomerančů a limetky. Doporučujeme k drůbežím paštikám.

Moelleux 2017, Laville Pavillon - polosladké, Francie, Bordeaux 200,-

Moelleux v překladu znamená měkké, sladké a zaoblené. A přesně takové je toto víno. Hlavními odrůdami jsou Sémillon, Sauvignon a Muscadelle. Víno má zlatožlutou barvu a aroma a chuť po exotickém ovoci, meruňkách a hruškách. Perfektně se hodí ke kachní paštice a tvrdým sýrům.

Viognier 2017, Las Moras - suché, Argentina, víno roku NÁŠ TIP!!           215,-

Viognier s oceněného vinařství. Velmi ovocná vůně s tóny čerstvě natrhaných květů pomerančovníku, zralých meruněk a ananasu. Chutné, osvěžující a dokonale vyvážené.

Mosel Gold Riesling 2016, Schmitt Sohne - polosladké, Německo 225,-

Polosladký ryzlink z vyhlášené moselské vinařské oblasti. Ve vůni svěží a aromatické s nádechem broskví a jablek. Pevná ovocná chuť a jiskřivá kyselinka. Velice příjemné víno pro dobrou náladu.

Weisser Burgunder 2017, Langenwalter- suché, Německo 230,-

Rulandské bílé vypěstované na vinicích německé vinařské oblasti řeky Pfalz. Příjemné víno s vyváženou vůní zralého jablka. Čerstvá kyselinka a jemně oříšková chuť zajišťuje příjemnou rovnováhu. Zajímavostí je typ použité láhve s názvem "burgundské" s objemem 1 litr!

Neuburské 2016, Petr Skoupil - suché, kabinetní 249,-

Víno z unikátní umělecké kolekce Keramika, podle obrázku na vinětě, je inspirována archeologickým nalezištěm na vinařské trati Nová Hora, kde byly nalezeny amfory na víno s vlnitými reliéfy. Kabinetní Vůně je pikantně kořenitá, která se rozleží do příjemné mocnosti po angreštu. V chuti ucítíte meruňky v jogurtu podpořené jemnou kyselinkou. Doporučujeme k holandským sýrům. 

Müller Thurgau 2017, Bábíček Vacenovský - polosuché, pozdní sběr 258,-

Víno s bohatou vůní a sladěnou jemně nasládlou chutí. Vůně je květinově ovocná a jemně medová s nádechem lučního kvítí, muškátu a broskve. Chuť je svěží s výraznější kyselinou, lehce kořenitá a minerální. Ucítíte citrusy, broskev a dlouhou ovocnou dochuť.

PROSECCO, Terra Serena - extra dry 230,-

Bílé šumivé víno vyrobené z hroznů vinné révy Glera, vypěstované na vinicích italské oblasti Veneto - Treviso. Má příjemnou osvěžující citrusovou chuť a dlouhé perlení.

Lahvová vína - růžová

Tempranillo Rosé 2018, Tierra de Castilla - suché, Španělsko      180,-

Tempranillo je významná odrůda modrých vín ze Španělska, které se také říká "královské víno". Dává mohutná, plná vína s příjemnými taniny. Ve vůni lze najít rybíz. Chuť po lesních plodech.

Alameda Rosé 2016, Viňa Morande - polosuché, Chile  195,-

Vynikající cuvée z Cabernetu Sauvignon a Syrahu Rosé z vinic v podhůří And v Central Valley. Víno má nádherně zářivou barvu. Vůně je intenzivní připomínající zralé maliny a ostružiny. V chuti je víno osvěžující s lahodnou kyselinkou.

Saint Lauren Rosé 2018, Bábíček Vacenovský - polosluché, šumivé 210,-

Víno Svatého Vavřince (v cizině známé jako Saint Laurent) je modrá odrůda, která se využívá zejména k výrobě červených vín. Svatovavřinecké rosé má nádhernou barvu růžového zlata s odlesky a velmi dobrou viskozitou. Vůně je čistá, s nádechem malin, jahod a červeného rybízu. V chuti se projevuje jak výraznější kyselinka, tak příjemný přírodní zbytkový cukr.

Cabernet Moravia Rosé 2014, Karel Průša - suché 260,-

Vůně vína Cabernet Moravia rosé je velmi intenzivní, připomínající aroma ostružin a černého bezu s náznaky cedrového dřeva. Chuť je šťavnatá a osvěžující, krémová a plná ovocného charakteru. Díky pevné struktuře taninů má víno příjemně nasládlou a dlouhou vanilkovou dochuť.

Lahvová vína - červená

Isabella 2017, Gosmit - polosladké, Moldávie 200,-

Nezaměnitelná výrazná chuť lesních jahod s něžnými ovocnými taniny, které Vás pohladí po jazyku. Barva vína je rubínová, ve vůni dominují lesní jahody a agónie. Nekomplikované víno, které se hodí, pokud si potřebujete obalit nervy, nebo jen tak relaxovat v chladném počasí

Syrah 2017, Terra Linda - suché, Španělsko 210,-

Syrah má krásnou sytou rubínově červenou barvu s tenkým nachovým okrajem a vyšší viskozitu. Aroma je intenzivní, nabízející tóny ostružinového džemu, višňového likéru, karamelového popcornu a sladkého koření. V chuti je víno plnější a elegantní, s dominantním projevem zralého červeného bobulového ovoce, jež doplňují podtóny černého koření a vavřínu. 

Carmenére, Viňa Morande - suché, Chile 225,-

Název vína pochází z francouzského "carmin" karmínový, podle nádherné barvy vína. U 100% Carmenére je aroma velice intenzivní. Na první nádech ucítíte kouř a tabák. Hned v závěsu přispěchá aroma pražených kávových bobů a čerstvě natrhaných borůvek. Chuť je plná, vybalancovaná s náznaky čokolády a velmi něžnými a měkkými taniny s pěknými zemitými tony.  

Neronet 2016,Vinařství Maňák - suché, pozdní sběr  245,-

Hluboká, temně rudá neprůhledná barva je typická pro vína z odrůdy Neronet. Vůně je ušlechtilá, bohatá a nazrálá. V harmonické chuti se snoubí jemné třísloviny s nižšími kyselinami a s chutí po zralých ostružinách. Ačkoliv se jedná o českou odrůdu - chutná jako vína z Bordeaux.

Shiraz Reserve 2016, Villa Armira - barrique, Bulharsko, zlatá medaile 260,-

Tento Shiraz zrál v barrique sudech po dobu tří měsíců. Je to silné víno s krásnou hustou rubínovou barvou a intenzivní vůní fialek a šťavnatých ostružin. V chuti lze cítit černé ovoce, pepř a pikantní dub. Jedná se o plné víno. Taninová struktura je však vynikající a díky němuž je víno skvěle vyvážené, což dokládá zlatá medaile z prestižní mezinárodní vinařské soutěži AWC z Vídně z roku 2017.

Těšíme se na Vaši návštěvu!