Vinný lístek

Sudová vína

Ryzlink Rýnský - suché

vinařství Vinný Dům (Vracov)

90 Kč / 1 L PET

28 Kč / 1,5 dcl

Rulandské šedé - suché

vinařství Vinný Dům (Vracov)

90 Kč / 1 L PET

29 Kč / 1,5 dcl

Sauvignon - polosuché

vinařství Vinný Dům (Vracov)

97 Kč / 1 L PET

28 Kč / 1,5 dcl

Rulandské "roučí" bílé - polosuché

vinařství Royal Wine  (Nová Ves na Moravě)

90 Kč / 1 L PET

28 kČ / 1,5 dcl

Irsai Oliver - polosladké

vinařství Vinný Dům (Vracov)

95 Kč / 1 L PET

29 Kč / 1,5 dcl

Glera - suché bílé víno typu Prosecco

vinařství Vinicola Serena (Veneto)

120 Kč / 1 L PET
33 Kč / 1,5 dcl

Rosato - suché růžové víno typu Prosecco

vinařství Vinicola Serena (Veneto)

120 Kč / 1 L PET

33 Kč / 1,5 dcl

Cabernet Sauvignon - suché

Jihoafrická Republika

99 Kč / 1 LPET

29 Kč / 1,5 dcl

Dornfelder - polosuché

vinařství Royal Wine (Nová Ves na Moravě)

99 Kč / 1 L PET

30 Kč /1,5 dcl

Merlot - polosladké

vinařství Royal Wine (Nová Ves na Moravě)

94 Kč / 1 L PET

28 Kč / 1,5 dcl

Rybízové ovocné víno - polosladké

vinařství Royal Wine (Nová Ves na Moravě) 

99 Kč / PET

30 Kč / 1,5 dcl

Lahvová vína - bílá

Pálava 2018, Tereziánské sklepy - polosuché, pozdní sběr 220,-

Bohatá tmavě zlatá barva s výraznou květinovou vůní šípkových růží a vanilky. Chuť je šťavnatá, jemně kořenitá, plná mandarinek, pomerančů a limetky. Doporučujeme k drůbežím paštikám.

Tramín červený 2018, Vinofol - polosladké, pozdní sběr 220,-

Tramín z vinařské trati Sahara má středně intenzivní vůni připomínající grilovaný ananas. Jemně kořenitá a aromatická chuť nabízí tóny zralého tropického ovoce.

Sauvignon 2018, Trávníček a Kořínek - suché, pozdní sběr 250,-

Víno s bohatou vůní a sladěnou jemně nasládlou chutí. Vůně je květinově ovocná a jemně medová s nádechem lučního kvítí, muškátu a broskve. Chuť je svěží s výraznější kyselinou, lehce kořenitá a minerální. Ucítíte mango a broskev.

Müller Thurgau 2017, Bábíček Vacenovský - polosuché, pozdní sběr 258,-

Víno s bohatou vůní a sladěnou jemně nasládlou chutí. Vůně je květinově ovocná a jemně medová s nádechem lučního kvítí, muškátu a broskve. Chuť je svěží s výraznější kyselinou, lehce kořenitá a minerální. Ucítíte citrusy, broskev a dlouhou ovocnou dochuť

Weisser Burgunder 2017, Langenwalter- suché, Německo 260,-

Rulandské bílé vypěstované na vinicích německé vinařské oblasti řeky Pfalz. Příjemné víno s vyváženou vůní zralého jablka. Čerstvá kyselinka a jemně oříšková chuť zajišťuje příjemnou rovnováhu. Zajímavostí je typ použité láhve s názvem "burgundské" s objemem 1000 ml.

Rulandské bílé 2018, Vinařství Špalek - polosuché, BIO 270,-

Víno světle žluté barvy se zlatavými odlesky. Vůně zralého žlutého ovoce s nádechem po včelím vosku a propolisu. Chuť je medová s příjemným zbytkovým cukrem se svěží kyselinou v závěru. Pěstováno na BIO vinicích na moravské trati Lampelberg.

Müller Thurgau 2017, Trávníček a Kořínek - suché, kabinetní 310,-

Víno s bohatou vůní a sladěnou jemně nasládlou chutí. Vůně je květinově ovocná a jemně medová s nádechem lučního kvítí, muškátu a broskve. Chuť je svěží s výraznější kyselinou, lehce kořenitá a minerální. Ucítíte mango a broskev.

Muškát žlutý, vinařství VICAN - suché, pozdní sběr 355,-

Zlatavé víno se zelenkavými odlesky. Dlouhá vůně rozkvetlé louky s příměsí ovoce. Chuť je muškátová, plná koření a limetky.

Lahvová vína - růžová a oranžová

Rulandské šedé - oranžové 2018, Bábíček Vacenovský - BIO, kryomacerace 295,-

Katechínské, kvevri neboli oranžové víno má svůj původ v Gruzii, kde se víno po tisíciletí vyrábělo v hliněných nádobách (kvevri). Oranžová vína se vyrábí z bílých odrůd, kdy hrozny zrají několik měsíců při téměř nulových teplotách na slupkách, z nichž se vylouhuje typická nazrzlá až měděná barva. Víno má poutavou vůni s tóny sušeného ovoce, pomerančů a oříšků. Nejzvláštnější je chuť, která je silná a robustní, první doušek je hodně dřevitý a jemně svíravý po pryskyřici. Toto víno se musí nechat dekantovat alespoň 30 minut před podáváním.

Tempranillo Rosé 2018, Tierra de Castilla - suché, Španělsko 220,-

Tempranillo je významná odrůda modrých vín ze Španělska, které se také říká "královské víno". Dává mohutná, plná vína s příjemnými taniny. Ve vůni lze najít rybíz. Chuť po lesních plodech.

Saint Lauren Rosé 2018, Bábíček Vacenovský - polosluché, šumivé 250,-

Víno Svatého Vavřince (v cizině známé jako Saint Laurent) je modrá odrůda, která se využívá zejména k výrobě červených vín. Svatovavřinecké rosé má nádhernou barvu růžového zlata s odlesky a velmi dobrou viskozitou. Vůně je čistá, s nádechem malin, jahod a červeného rybízu. V chuti se projevuje jak výraznější kyselinka, tak příjemný přírodní zbytkový cukr.

Cabernet Moravia 2014, Karel Průša - suché 290,-

Vůně vína Cabernet Moravia rosé je velmi intenzivní, připomínající aroma ostružin a černého bezu s náznaky cedrového dřeva. Chuť je šťavnatá a osvěžující, krémová a plná ovocného charakteru. Díky pevné struktuře taninů má víno příjemně nasládlou a dlouhou vanilkovou dochuť.

Pinot Noir Rosé 2018, Trávníček a Kořínek - suché 310,-

Víno má nádhernou ovocnou vůni po třešních a jahodách, které se prolínají i do chuti. Na patře ucítíte jahodovou dřeň se smetanou. Závěr vína provází příjemná dochuť taninů, která dodává vínu celkovou strukturu, která je zakončena svěží kyselinkou, která nabádá k dalšímu doušku vína.


Lahvová vína - červená

Malbec 2018, Legendar - suché, Argentina 200,-

Rubínově fialová barva typická pro Malbec. Bohatá koncentrovaná vůně švestek a třešní se stopami čokolády. Chuť je tělnatápo červeném ovoci, kávě a koření se sametově jemnými tříslovinami.

Isabella 2017, Gosmit - polosladké, Moldávie 200,-

Nezaměnitelná výrazná chuť lesních jahod s něžnými ovocnými taniny, které Vás pohladí po jazyku. Barva vína je rubínová, ve vůni dominují lesní jahody a arónie. Nekomplikované víno, které se hodí, pokud si potřebujete obalit nervy, nebo jen tak relaxovat v chladném počasí

Syrah 2017, Terra Linda - suché, Španělsko 225,-

Syrah má krásnou sytou rubínově červenou barvu s tenkým nachovým okrajem a vyšší viskozitu. Aroma je intenzivní, nabízející tóny ostružinového džemu, višňového likéru, karamelového popcornu a sladkého koření. V chuti je víno plnější a elegantní, s dominantním projevem zralého červeného bobulového ovoce, jež doplňují podtóny černého koření a vavřínu.

Neronet 2016, Vinařství Maňák - suché, pozdní sběr 255,-

Hluboká, temně rudá neprůhledná barva je typická pro vína z odrůdy Neronet. Vůně je ušlechtilá, bohatá a nazrálá. V harmonické chuti se snoubí jemné třísloviny s nižšími kyselinami a s chutí po zralých ostružinách. Ačkoliv se jedná o českou odrůdu, bude vám chutnat jako víno z Bordeaux.

Shiraz Reserve 2016, Villa Armira - barrique, Bulharsko, zlatá medaile 260,-

Tento Shiraz zrál v barrique sudech po dobu tří měsíců. Je to silné víno s krásnou hustou rubínovou barvou a intenzivní vůní fialek a šťavnatých ostružin. V chuti lze cítit černé ovoce, pepř a pikantní dub. Jedná se o plné víno. Taninová struktura je však vynikající a díky němuž je víno skvěle vyvážené, což dokládá zlatá medaile z prestižní mezinárodní vinařské soutěži AWC z Vídně z roku 2017.

Těšíme se na Vaši návštěvu!