Weisser Burgunder 2017 - Langenwalter

25.03.2019

Porýní nebo lidově řečeno Falcko, patří k druhé největší vinařské oblasti v Německu. Tato 85 kilometrů dlouhá "deutsche weinstrasse" se táhne od hranic s francouzským Alsaskem až k Falckému lesu. Pás vinic je široký 10 kilometrů a je chráněný úbočím hor. Díky tomu má tato oblast speciální suché a teplé podnebí s dostatečným přísunem vláhy. Rodinné vinařství Langenwalter obhospodařuje v této oblasti své vinice už od 17.století.

Odrůda Weisser Burgunder je v české státní odrůdové knize zapsána od roku 1941 pod názvem Burgundské bílé. Její domovinou je Alsasko a pěstuje se i v oblasti Champagne, kde se přidává do vyhlášených sektů.

Lehké a svěží burgundské Vás potěší vůní hrušky, pomeranče, grepu a bílých mandlí. Chuť je doslova "křupavá" nejprve po lískových oříšcích nebo mandlové kůře, pak ucítíte šťavnaté hrušky zakončené lipovým květem. Dochuť je dlouhá a příjemná.

Svojí strukturou Vás potěší hlavně v jarních a lesních měsících. Perfektně se hodí k lehkým svěžím jídlům, jako je nádivka, rizoto s hráškem nebo k zelenému chřestu.

Název vína: WEISSER BURGUNDER

Ročník: 2017

Vinařství: Langenwalter

Vinařská oblast: Pfalz (Německo)

Cukernatost: suché

Alkohol: 12,5 %