Shiraz Reserve 2016 - Yamantiev

30.10.2019

Hluboko v Rodopském pohoří směrem k řeckým hranicím, poblíž města Ivaylovgrad, jsou vinice Yamantěvova vinařství. Jsou situovány na jižních svazích ve výšce 400 metrů nad mořem a jsou zasazeny na hlinitých půdách, které se ukázaly jako ideální na pěstování silných plných vín. Název kolekce skládá poctu národní památce - Vile Armira, kde se dochovaly nádherné mozaiky, které jsou zobrazeny i na vinětě.

Syrah má drobné bobule černomodré barvy. Hrozny se sbírají v září v plné zralosti, po vylisování jsou kvašeny po dobu 10 dnů při teplotě 28°C a pak zrají minimálně 3 měsíce v dřevěných sudech.

Toto silné víno se může pyšnit sytou, tmavě rubínovou barvou. Vůně je intenzivní - nejprve ucítíte lesní plody, lékořici a jemné živočišné tóny (kůže). V chuti najdete černé ovoce, pepř a pikantní dub. Taninová struktura je vynikající, díky čemuž je víno skvěle vyvážené, což dokládá zlatá medaile z prestižní mezinárodní vinařské soutěže AWC z Vídně z roku 2017.

Ideální víno ke grilované zelenině, salátu z černých oliv, fety a rukoly nebo k pečené zvěřině. Doporučená teplota podávání je 13 - 15°C

Název vína: SHIRAZ RESERVE

Ročník: 2016

Vinařství: Yamantiev

Vinařská oblast: Thrákie, Bulharsko

Cukernatost: suché

Přívlastkové víno: barikované

Alkohol: 12%