Isabella 2017 - Gosmit

21.10.2019

Červené aromatické víno Isabella má svůj původ v postsovětských republikách jako Rumunsko, Moldávie a Srbsko, kde je nejpěstovanější odrůdou díky své vysoké odolnosti proti mrazům.

Isabella je hybridní odrůdou klasické Vinis Vinifera a Vinis Lambursca, která plodí obrovské hrozny s velkými kuličkami vína. Pěstuje se tedy i na přímou spotřebu jako hroznové víno, jelikož šťáva z hroznů je velice sladká. Producenti z Itálie používají Isabellu do kupáží s lehkými suchými perlivými víny pod názvem Fragolino (jahůdky).

Právě podle nezaměnitelné výrazné chuti lesních jahod poznáte Isabellu v jakémkoliv cuvée. Harmonická sladká chuť s něžnými ovocnými taniny Vás pohladí po jazyku. Barva vína je rubínová, ve vůni dominují lesní jahody a arónie. Celkový dojem: nekomplikované víno s vyšší sladkostí, která se hodí, pokud si potřebujete obalit nervy, nebo jen tak relaxovat v chladném počasí.

Poznámka: díky masivnímu exportu se můžete setkat s Isabellou - stolním vínem nepříliš valné kvality, zato v přezdobené láhvi. V tomto případě se vyplatí přidat na ceně a ubrat na dekoraci viněty a dostanete pravou nefalšovanou odrůdu ve své kvalitě.

Název vína: ISABELLA

Ročník: 2017

Vinařství: Gosmit

Vinařská oblast: Moldávie

Cukernatost: polosladké

Alkohol: 12%