Mosel Gold Riesling 2016 - Schmitt Sohne

23.04.2019

Mosel je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru na hranicích Německa, Francie a Lucemburska. Podle těchto tří řek se celá oblast jmenovala až do roku 2007, kdy se pro zjednodušení místní vinaři dohodli na jednotném názvu Mosel.

Nejslavnější odrůda, která se zde pěstuje, je Ryzlink rýnský. Zdejší břidličné půdy dávají Rieslingům snad nejhodnotnější vlastnost vína, totiž mineralitu. Navíc je zde vegetační období minimálně o měsíc delší, tím dává révě čas vyzrát do úžasných vlastností. Moselský Riesling je šťavnaté víno s příjemným zbytkovým cukrem a výraznou kyselinkou a skvělou mineralitou na pozadí.

GOLD RIESLING má světle žlutou barvu s příjemným aroma broskví a jablek. V chuti je ovocné se svěží kyselinkou, překvapivě není přesládlé. Celkový dojem: pěkný riesling, který se bude dobře párovat s lehkou večeří, jako okurkové saláty, kuřecím masem nebo s ovocnými dezerty.

Název vína: GOLD RIESLING

Ročník: 2016

Vinařství: Schmitt Sohne

Vinařská oblast: Mosel (Německo)

Cukernatost: polosladké

Alkohol: 9% (zbytkový cukr 34g/l, kyseliny 8,6 g/l)