Cabernet Moravia Rosé 2014 - Karel Průša

17.06.2019

Cabernet Moravia je červená odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěná roku 1975 na Moravě panem šlechtitelem Lubomírem Glosem z Nové Vsi křížením odrůdy Zweigeltrebe a Cabernet Franc, který se pěstuje v Bordeaux. Díky tomu křížení vzniklo víno, které má po Cabernetu barvu, plnost a třísloviny a po Zweigeltrebe svěžest a ovocnost.

Pro výrobě tohoto růžového vína byla použita kombinace dvou enologických postupů. Část hroznů byla zpracována technologií pro výrobu vín klaret, tedy lisováním celých hroznů. Druhá část hroznů byla odstopkována a za studena macerována v dřevěné nádobě a až poté lisována. Vzniklo tak víno s nádherně jahodovou barvou s jiskrnými odlesky. Vůně je velmi intenzivní, připomínající aroma ostružin a černého bezu s náznaky cedrového dřeva. Chuť je šťavnatá a osvěžující, krémová a plná ovocného charakteru. Díky pevné struktuře taninů má víno příjemně nasládlou a dlouhou vanilkovou dochuť.

Toto kabinetní víno bylo vyrobeno v limitovaná edice 1333 lahví a vzhledem k ročníku sběru je to poslední možnost tato vína ochutnat!

Název vína: CABERNET MORAVIA ROSÉ

Ročník: 2014

Vinařství: Karel Průša

Vinařská oblast: Morava (velkopavlovická podoblast)

Viniční trať: Krátký v obci Vrbice

Cukernatost: suché

Přívlastkové víno: kabinetní

Alkohol: 10,9% (cukr 6,9 g/l, kyseliny 6,6 g/l)